Strona zarówno dla fachowców i inżynierów, jak i konsumentów czy przedsiębiorców

Urządzenia oczyszczające powietrze

W czasach, kiedy cały świat walczy ze smogiem, w najbardziej zanieczyszczonych miastach, nawet we wnętrzach, jakość powietrza pozostawia wiele do życzenia. Zanieczyszczenia dostają się do środka nie tylko podczas wietrzenia i otwierania drzwi. Wystarczają naprawdę niewielkie braki w szczelności okien, aby dostawały się przez nie cząsteczki szkodliwe dla układu oddechowego. Wnosimy je również na ubraniach, czego zazwyczaj sobie nie uświadamiamy.

Można jednak skorzystać z pewnego rozwiązania, które pozwoli kontrolować jakość powietrza we własnych czterech kątach. Są to urządzenia oczyszczające powietrze.

Mają one różne rozmiary i są dostosowane do oczyszczania powietrza we wnętrzach o konkretnym metrażu,dlatego łatwo dobrać coś do małego lub większego mieszkania, domu, czy siedziby firmy.

Urządzenia takie zawierają w środku filtry, zatrzymujące wszelkie zanieczyszczenia powietrza, zarówno małe, jak i te w postaci zwierzęcej sierści. Wiele modeli pokazuje też odpowiednimi diodami stan powietrza w pomieszczeniu.

Urządzenie może oczyszczać powietrze przez okrągłą dobę. Często posiadają one funkcje nie tylko do oczyszczania, ale jednocześnie do nawilżania i jonizacji powietrza, co wpływa pozytywnie na warunki, w jakich oddychamy.

Urządzenia oczyszczające powietrze  przydają się w szkołach, przedszkolach i żłobkach. Można wybrać model z funkcja kontroli rodzicielskiej i czujnikiem przechyłu, dzięki czemu nawet najmniejsze dzieci będą bezpieczne, oddychając jednocześnie lepszej jakości powietrzem. W niektóre dni jakość powietrza jest na tyle zła, że odradza się wychodzić z dziećmi na spacery. Są one wtedy skazane na całodzienny pobyt w pomieszczeniach zamkniętych. Dzięki oczyszczaczom powietrza nie będzie to miało dla nich aż tak negatywnych skutków.

Na choroby związane z brudnym powietrzem umierają rocznie miliony ludzi na świecie. Dzisiaj mamy możliwość choć minimalnego zabezpieczenia dobrych warunków oddychania przynajmniej we wnętrzach, w których mieszkamy, pracujemy, czy po prostu spędzamy najwięcej czasu. Mówi się, że lepiej zapobiegać, niż leczyć i urządzenia oczyszczające powietrze na pewno sprawdzają się w tej kwestii.

0 Komentarze

Napisz odpowiedź

Komentarz

Podpis

E-mail

Witryna WWW

dwa × 3 =

O blogu „Wentylacja Info”

Na naszej stronie będziemy zamieszczać artykuły, które zainteresują kompletnego laika, jak i inżyniera. Mamy nadzieję zainteresować również przedsiębiorców, którym nasze informacje przydadzą się w prowadzeniu biznesu. Wszystkie nasze teksty są napisane w przystępny sposób, zawierają sprawdzone informacje, dzięki którym nie zwariujesz w świecie wentylacji. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem właściwego sprzętu bądź chcesz mądrze zaplanować prace remontowe w swoim domu czy biurze – idealnie trafiłeś!

 

Chłodnictwo
Technika – ogólnie
Udzielili komentarza
    System wentylacji domu pasywnego